یک چهارم جوانان زیر 30 سال آمریکایی درگیر افسردگی شدید هستند

یک‌سوم زنان آمریکا به شدت افسرده‌اند

نتایج یک مطالعه آماری در آمریکا از سوی یک موسسه مطالعاتی معتبر این کشور نشان می‌دهد که نیمی از جوانان در آمریکا به نحوی با معضل افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند و از التهابات روانی رنج می‌برند.

تازه‌ترین مطالعات میدانی درآمریکا از آمار شوکه‌کننده و عجیب و غریب درخصوص نرخ این بیماری میان اهالی این کشور می‌گوید اما با نگاهی گذرا و با مرور نرخ بالای خودکشی در آمریکا حتی بسیار قبل‌تر از این هم می‌توان وضعیت نابسامان روحی و روانی میان شهروندان آمریکایی را پیش بینی کرد.

تازه‌ترین مطالعات موسسه تحقیقاتی گالوپ می‌گوید: «از هر ۶ آمریکایی یک نفر افسردگی شدید دارد. تعداد کسانی که به افسردگی شدید مبتلا شده‌اند به رکورد بی‌سابقه ۲۹ درصد در آمریکا رسیده است. طبق مطالعات انجام گرفته افسردگی بالینی در آمریکا روند رشد ثابتی داشته ولی در سال‌های اخیر به‌طور چشمگیری افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است».

در ادامه گزارش به معضل افسردگی در میان شهروندان آمریکایی پرداخته و تاکید کرده که جوان آمریکایی بیشترین درصد افسردگی شدید نسبت به سایر طبقات مردم را دارند. در این گزارش قید شده است: «یک چهارم جوانان زیر ۳۰ سال درگیر بیماری افسردگی شدید هستند. افسردگی زنان نسبت به مردان نیز بیشتر است به طوری که یک سوم خانم‌ها درگیر هستند در حالی که یک پنجم مردان آمریکایی دچارش هستند. با بالا رفتن آمار بیماران و کسانی که در معرض درگیری با افسردگی شدید هستند، آمریکا با چالش جدی جهت برقراری خدمات بیماری‌های روانی مواجه شده است».

موسسات زیادی از بخش خصوصی تا دولتی در روزهای اخیر برای جلوگیری از افسردگی شدید و بهبود سلامت روانی کارکنان ادارات اقدامات فراوانی انجام می‌دهند، زیرا مطالعات زیادی نشان می‌دهد که فشارهای ناشی از محیط کار یکی از عوامل تشدید بیماری  است.

افزایش آمار خودکشی در آمریکا را البته نباید با سبک زندگی غرب و مخصوصا دوران قرنطینه کرونایی بی‌ارتباط دانست. بی‌عدالتی گسترده و عمیق در ارائه خدمات اجتماعی در آمریکا هم شاید علت دیگر این اختلال جوانان آمریکایی باشد. البته همان‌طور که‌اشاره شد، افسردگی مدت‌هاست که خود را به رخ جامعه آمریکایی می‌کشاند. بر اساس آمار تایید شده از سوی «ای‌بی‌سی» آمریکا، در طول ۴ ماه اخیر یعنی یک سوم ابتدایی سال ۲۰۲۳ میلادی، بیش از ۵ هزار آمریکا در سایه استفاده از سلاح گرم مرتکب خودکشی شده‌اند. حالا با تشکیل یک موج جدیدی از افسردگی در آمریکا، سران این کشور هم باید منتظر تبعات خطرناک اجتماعی آن بوده و هم از چالش جدیدی در میان انبوه گرفتاری‌های سیاسی و اقتصادی میزبانی کنند.

کیهان