آغاز بهار آموزش ۹۰ هزار کلاس اولی در روز شکوفه‌ها

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با پوشش تحصیلی که در استان صورت گرفت، ۹۰ هزار کلاس اولی در فارس، سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را آغاز خواهند کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، فرهاد اسماعیلی در آیین روز شکوفه ها که همزمان با سراسر کشور در دبستان غنچه های ولایت ناحیه سه شیراز برگزار شد، […]

آغاز بهار آموزش 90 هزار کلاس اولی در روز شکوفه‌ها

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با پوشش تحصیلی که در استان صورت گرفت، ۹۰ هزار کلاس اولی در فارس، سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را آغاز خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، فرهاد اسماعیلی در آیین روز شکوفه ها که همزمان با سراسر کشور در دبستان غنچه های ولایت ناحیه سه شیراز برگزار شد، گفت: در مناطق شهری و پرجمعیت مانند شیراز آموزش را غیر حضوری آغاز خواهیم کرد و در مناطق کم جمعیت روستایی و عشایری با تصمیم شورای مدرسه و در صورت آماده بودن شرایط کلاس ها میتواند به صورت حضوری هم برگزار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: واکسیناسیون کلاس دوازدهمی‌ها، از چند روز پیش اغاز شده است و از امروز واکسیناسیون کلاس یازدهمی را هم آغاز خواهیم کرد.

اسماعیلی گفت: بیش از ۹۵ درصد از معلمان فارس در ۲ دز واکسینه شده اند و با واکسینه شدن کامل اولیاء و دانش آموزان و با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا امیدوار به بازگشایی مدارس در ماه های آینده هستیم.

وی افزود: با تشکیل کارگروه های تخصصی، هدفمند و نظارت های متعدد زمینه آغاز سال تحصیلی با کیفیت را در سراسر استان فراهم کرده ایم و تمام مدارس فارس آماده شروع سال تحصیلی هستند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز  نیز در این مراسم با بیان اینکه در سال جاری ۷۲ هزار دانش آموز در مدارس این ناحیه مشغول به تحصیل خواهند شد گفت : نزدیک به ۷ هزار کلاس اولی، در ناحیه سه شیراز از امروز سال تحصیلی خود را آغاز خواهند کرد.

محمد کماندار گفت: با برنامه ریزی انجام شرایط خوبی برای دانش آموزان این ناحیه فراهم شده است و این اطمینان را به اولیا و خانواده ها میدهیم که فرزندانشان سال تحصیلی با کیفیتی را پشت سر خواهند گذاشت.